O Colostru

Colostrum nastartuje imunitu zcela přírodní cestou

  

kolostrum-1

 

Udržet si pevné zdraví a imunitu je v dnešní době, zvláště pokud žijeme ve městě a hektickým životním stylem, úkol poměrně nelehký. Často nás trápí různé alergie, astma, rozvoj kardiovaskulárních chorob, rakovinná onemocnění a podobně. Chceme-li se těmto obtížím vyhnout nebo alespoň tato rizika co nejvíce zmírnit, pak se musíme dle našich možností snažit hledat pomoc v přírodě.

Svému tělu můžeme velmi pomoci přidáním pravidelného pohybu, zdravé stravy bez chemických přísad, a také podporou imunity přírodními potravinovými doplňky. 

Colostrum: Zdravá imunita z přírody pro pevné zdraví

Colostrum (latinsky Colostrum, česky také mlezivo) je tekutina, která je produkována mateřskými žlázami samice předtím, než porodí potomka. Posléze mateřské žlázy produkují mléko. Tento sekret = kolostrum se také někdy nazývá „prvním mlékem“ a jeho produkce se zastaví několik hodin po porodu. Porod je totiž tím momentem, kdy tělo začne signalizovat, že je třeba začít tvořit skutečné mateřské mléko. Colostrum se tedy postupně začne měnit na mléko, toto meziobdobí trvá obvykle dva až maximálně tři dny. Pro všechny savce je kolostrum životně důležitou látkou pro přežití mláděte. Důvodem, proč ho dítě (mládě) musí přijímat, je vysoká koncentrace imunitních faktorů, které colostrum obsahuje. Tyto faktory se u lidí nacházejí rovněž v placentě, proto lidský novorozenec, i v případě, že kolostrum nepřijímá, může přežít, což u jiných savců není možné.

Colostrum má v sobě vysoký obsah imunitních faktorů, toho se v minulosti využívalo na podporu léčby různých onemocnění. V současné době kolostrum opět poutá pozornost a mnohde se již znovu využívá pro své silné účinky na podporu imunity. Výzkum colostra je dnes dokonce již na takové úrovni, že je možné určit množství jednotlivých imunitních faktorů v jedné dávce. Colostrum a jeho účinků se nově začíná využívat také v kosmetickém průmyslu.

 

kolostrum-2

 

Složení Colostra

Všechny látky obsažené v colostru pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v novém prostředí.

  • Imunoglobuliny: proteiny účastnící se látkové výměny,  jedná se o protilátky proti různým patogenům včetně nádorových buněk
  • Laktoferin: pomáhá lépe vázat železo v organismu, zabraňuje množení bakterií – má důležité antibakteriální, fungicidní a antivirové účinky, funguje jako skvělá ochrana proti infekcím, nemocem, alergiím a rakovinným nádorům, potlačuje syndrom vyhoření a chronický únavový syndrom
  • Přirozené růstové faktory: jsou důležité pro růst dítěte a pro celkovou regeneraci tkání a hojení ran, někdy se jim také říká „látky mládí“ neboť zpomalují stárnutí organismu  
  • Minerály a vitamíny: jsou další důležité a zdraví prospěšné látky v kolostru – vitamin C, B skupina, D, kyselina listová, prvky jako je selen, zinek, fosfor a další
  • Skupina molekul nazývaná PRP: výkonný regulátor imunitního systému

 

eshop

 

Užívání Colostra

Colostrum neboli mlezivo je jakožto doplněk stravy dostupné ve formě hovězí, kozí nebo kombinované formě. Jeho užívání je doporučováno především pro podporu imunity, takže je vhodné v případech výskytu častých bakteriálních a virových onemocnění nebo trpíte-li jakoukoliv nemocí, která je spojena s poruchou imunitního systému. Skvělé je pro doplnění sil a energie při jakékoliv rekonvalescenci nebo duševní a fyzické námaze. Užívání colostra je vhodné také při rakovinném bujení a nádorových onemocněních, v případě, že trpíte nějakým zánětlivým onemocněním zažívacího traktu, pomáhá také při léčbě žaludečních vředů a obdobných problémů. Celkově snižuje projevy stárnutí organismu a je také vysoce efektivní v prevenci i léčbě kardiovaskulárních chorob.

 

Hovězí Colostrum

Kravské (hovězí) colostrum obsahuje výše zmíněné látky, které jsou vhodné pro posílení organismu a podporu imunity. Je ideálním každodenním doplňkem naší běžné stravy. Kozí colostrum a kravské colostrum dokonce obsahuje 30 - 40x více účinných látek, než colostrum lidské matky. Lidské colostrum rovněž nebývá tak bohaté na obsah obranných a růstových látek, protože lidský novorozenec přijímá již obranné a růstové látky před samotným narozením na svět z placenty matky, u malého telete tomu tak není, to získává potřebné živiny a látky právě až z mleziva. 

kolostrum-3

 

Kozí colostrum

Kozí colostrum optimalizuje přirozený obranný systém organismu a pomáhá udr­žovat zdraví a normální funkci imu­nitního systému při intenzivní fyzické námaze. Pomáhá ury­chlovat celkovou regeneraci sil po fyzické nebo psychické námaze, posiluje organismus při únavových stavech. Podílí se také na zneškodňování škodlivých virů a baktérií v organismu, posiluje i tzv. „pasivní imunitu“. Navíc na rozdíl od kravského kolostra má i tu výhodu, že neobsahuje alergeny vyskytující se v kravském mléce. V kombinaci s cvičením a vhodnou dietou podporuje také růst svalů a přirozenou redukci hmotnosti, přispívá k revitalizaci oslabeného nervového systému. Kozí colostrum je úžasné v tom, že kozy patří k nejzdravějším zvířatům vůbec. Výsledky dlouholetého výzkumu prokázaly, že kozy nikdy neonemocní rakovinou, proto se vědci oprávněně domnívají, že právě kozí mléko či kozí colostrum by mohlo sehrát významnou roli v prevenci a léčbě rakoviny. 

ZDROJ

 

eshop

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.