O SHAKU

O ZDRAVÉM SHAKU

 

CO JE ZDRAVÝ SHAKE?

Zdravý shake je mléčný nápoj s unikátně vyváženou recepturou. Poskytuje vyvážený komplex vitamínů a živin, obsahuje prebiotika a colostrum. Je vhodný na snídani nebo svačinu. Doplněk stravy se sladidlem sukralóza/Splenda v prášku. Zdravý shake neobsahuje žádné škodlivé látky. Vybrat si můžete ze dvou variant: George nebo Sport.

 
ZDRAVÝ SHAKE PŘISPÍVÁ:

K harmonizaci organizmu.
K normální funkci energetického metabolismu.
K přirozené činnosti imunitního systému.
K normální činnosti nervové soustavy.
K normálnímu metabolismu homocysteinu.
K prodloužení výkonnostního tréninku.
K rychlejšímu zahřátí svalů a k větší výkonnosti.
K rychlejšímu odbourávání svalového odpadu a jeho odvodu z těla ven.
K rychlejší regeneraci svalů po výkonu.

CO JE COLOSTRUM?

Výtažek z kravského mleziva, které se získává 6 – 12 hodin po porodu od krav. Biologicky velice hodnotný preparát obsahující imunoglobuliny, růstové faktory (cytokininy), vitamíny, minerály, aminokyseliny, antimikrobiální látky, aj. Přispívá k nárůstu čisté svalové hmoty. Obsahuje imunoglobuliny v podstatně vyšší hladině než lidské mlezivo. Vstřebává se ve střevech, kde působí nejúčinněji. Pro Zdravý shake je zpracováváno šetrnou metodou lyofilizace (sušení mrazem).

 

KOMPLETNÍ SLOŽENÍ ZDRAVÉHO SHAKU GEORGE A SPORT

ZDRAVÝ SHAKE OBSAHUJE TYTO NUTRIČNÍ HODNOTY

George:

sušené mléko, xanthan, syrovátka, maltodextrin, aroma, rozpustná vláknina inulin, colostrum, jodid draselný, sladidlo sukralóza, vitamínová směs (vitamín C, D, E, vitamíny skupiny B – B1, B2, B6, B12, niacin, biotin, kyselina pantotenová, kyselina listová), beta karoten. 

Alergeny: sušené mléko, syrovátka, colostrum, xanthan.

Sport:

syrovátkový izolát, xanthan, hydrolyzovaný kolagen, aroma, vlákniny (rozpustná pšeničná vláknina, inulin), odtučněný kakaový prášek, barvivo karamel, colostrum, jód vázaný na laktogenní mikroflóře, sladidlo sukralóza, vitamínová směs, kyselina askorbová, betakaroten. 

Alergeny: syrovátkový izolát, colostrum, xanthan.

 

HLAVNÍ VYVÁŽENÉ SLOŽENÍ:

 

VYVÁŽENÝ KOMPLEX jedenácti VITAMÍNŮ

(C, D, E, B1, B2, B6, B12, niacin, biotin, kyselina pantotenová, kyselina listová) přispívá k normální funkci metabolických procesů. Kyselina listová – přispívá ke správné krvetvorbě a vývoji plodu a pomáhá přeměně škodlivého homocysteinu.

JÓD VÁZANÝ NA LAKTOGENNÍ MIKROFLÓŘE

Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

SYROVÁTKA (pouze ve variantě GEORGE)

Mléčné sérum vzniklé po vysrážení kaseinu (tvaroh). Obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, vitamín C a E, minerály (hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík), bílkoviny a laktózu. Stimuluje imunitní systém a snižuje obsah triglyceridů a cholesterolu. Syrovátka je nízkokalorická potravina, vhodná pro děti i těhotné ženy, protože nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje. Obzvlášť vhodná pro sportovce a starší lidi trpící úbytkem svalové hmoty. Jsou zdrojem tryptofanu – aminokyseliny působící nejen proti stresu.

ROZPUSTNÁ VLÁKNINA INULIN

Polysacharid z kořene čekanky, štěpící se pouze v tlustém střevě. Rozpouští se ve vodě za vzniku viskózní substance, která vyvolává pocit sytosti a zpomaluje pohyb potravy v trávicí soustavě a tím umožňuje důkladnou absorpci živin.
 Je sladký, ale jeho kalorická hodnota je velmi nízká.

COLOSTRUM

Colostrum obsahuje množství vitamínů, minerálů, stopových prvků a také významné bílkoviny, růstové faktory a inhibitory proteáz. Dále obsahuje různé protilátky, laktoferrin a skupinu molekul nazývanou PRP (Proline-Rich-Polypeptides). Informace o colostru najdete např.ve Wikipedii.

SYROVÁTKOVÝ IZOLÁT (pouze ve variantě SPORT)

Jedná se o bílkovinu kravského mléka. Syrovátkové proteiny jsou označovány jako jedny z nejkvalitnějších.

Syrovátkové zdroje mají nejvyšší biologickou hodnotu ze všech dostupných proteinů. Biologická hodnota u syrovátkové bílkoviny je 104 (v porovnání – sójová bílkovina 74 a pšeničná 54). Syrovátkové proteiny obsahují více aminokyselin s rozvětveným řetězcem než ostatní druhy proteinů. To je výhodné nejen pro stavbu svalové tkáně, ale mohou sloužit také jako energetický zdroj během cvičení. Syrovátkový izolát se vyznačuje nízkým podílem tuku a laktózy, má rychlou absorpci v těle a nezpůsobuje nadýmání a plynatost.

 

POMOCNÉ SLOŽKY Z PŘÍRODY:

 

MALTODEXTRIN (je obsažen pouze ve variantě GEORGE)

Přírodní oligosacharid z řepného cukru, je zdrojem rychlé energie a jemně sladké chuti.

ASKORBAN SODNÝ (pouze ve variantě SPORT)

Vzniká sloučením kyseliny askorbové (vitamínu C) a hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody) v hmotnostním poměru 2:1. Pokud je vitamín C užíván spolu s bioaktivními látkami, které se nachází v ovoci nebo zelenině, zvyšuje se biologická aktivita vitamínu C až 25x. Používá se jako antioxidant.

BETA KAROTEN

Významný karotenoid – provitamín vitamínu A. Přírodní barvivo ve Zdravém Shaku. Absorpci betakarotenu ovlivňuje množství tuků a bílkovin, a proto se v mléce vstřebává lépe.

SUŠENÉ MLÉKO (pouze ve variantě GERGE)

Obsaženo v nízké koncentraci ke zlepšení chuti.

SUKRALÓZA

Nízkokalorické sladidlo. Prodává se pod obchodním názvem Splenda. Je vyrobeno ze sacharózy, získané z řepného cukru. Používáme ho místo syntetického aspartamu.

XANTHAN

Polysacharid přírodního původu, vyráběn fermentací sacharózy z řepného cukru. Přírodní zahušťovadlo a stabilizátor, který pomáhá tvořit pěnu Zdravého Shaku.

 

 

TABULKOVÝ PŘEHLED OBSAHU POTRAVINOVÝCH DOPLŇKŮ
A VÝŽIVOVÝCH HODNOT COLOSTRUM SHAKU GEORGE/SPORT